Pasauliui užsidarius sienas ir sustojus, vyriausybėms paskelbus karantino režimus, verslininkams nieko kito nebeliko, kaip organizuoti darbo pokalbius nuotoliniu būdu. Vis dar tęsiantis karantinui nuotoliniai darbo pokalbiai tampa norma, neabejotina, kad ir po karantino dalis darbdavių rinksis darbo pokalbius vykdyti nuotoliniu būdu. Tai, labai tikėtina, kad ateityje susidursite su tokiu darbo pokalbiu ir čia yra keli patarimai, kurie jums padės tokiame pokalbyje pasirodyti geriau.

Tinkama įranga

Jeigu jau atsitiko taip, kad planuojate pretenduoti ar pretenduojate į darbo vietas, kur darbdaviai vykdo darbo pokalbius nuotoliniu būdu, jums teks pasirūpinti tinkama įranga. Savaime suprantama, kad daugelis turi kompiuterius ir telefonus ir su daugeliu jų galima vykdyti nuotolinius pokalbius. Visgi tai, kad vykdyti juos galite, nereiškia, kad to pakanka. Jūs turite turėti tinkamą įrangą.

Nors daugelis nešiojamų kompiuterių turi integruotas kameras, vien jų buvimo nepakanka. Lygiai tas pats ir su telefonais – daugelis jų turi dvi kameras, kurios filmuoja, bet ne visuomet jų gali pakakti kokybiškam vaizdo perdavimui. Taigi, pasirūpinkite, kad jūsų vaizdas būtų kokybiškas, o tam turite turėti įrenginį, kuris galėtų jus filmuoti 1080p ar bent jau 720p kokybe.

Atminkite, kad kameros filmuojamas vaizdas yra svarbus, o darbdaviai tokius pokalbius dažniausiai su dideliais ekranais, taigi, jeigu jūsų transliuojamas vaizdas nebus kokybiškas ir atrodysite prastai, patikėkite, tam tikrą kiekį reikiamų taškų prarasite.

Taip pat pasirūpinkite ir tuo, kad jūsų ryšys būtų pakankamai geras. Nieko nėra blogiau nei trukinėjantis vaizdas, o geros kokybės vaizdas reikalauja gana didelio duomenų pralaidumo. Būtinai įsitikinkite, kad darbo pokalbyje jūsų ryšys bus geras ir patikimas.

Prieš pokalbį išbandykite savo įrangą

Įranga gerai, tačiau ne mažiau svarbu, kad ji veiktų tinkamai. Jūsų kompiuteris arba telefonas turi gerai perduoti vaizdą, o jūsų internetas turi būti geras, mikrofonas turi veikti pakankamai gerai, o ir jūs turite girdėti gerai. Tikrai nėra pats tinkamiausias laikas reguliuotis mikrofono garsumą prasidėjus darbo pokalbiui ar keisti vietą į tą, kur ryšys veikia gerai, todėl prieš darbo pokalbį viską išbandykite.

Paprašykite draugo susijungti ir pakalbėti vaizdiniu formatu. Įsitikinkite, kad visi nustatymai nustatyti gerai, kad tiek jūs, tiek jūsų draugas, draugė ar pan. girdi ir mato jus kokybiškai. Susitvarkykite viską taip, kad beliktų tik pradėti darbo pokalbį su darbdaviu.

Praktika

Vaizdo pokalbių problema yra ta, kad ir ką mes bemanytume, visgi jie vyksta sudėtingiau nei pokalbiai „akis į akį“. Visgi kalbėdami su žmogumi „gyvai“, nors ir kartais jaudinamės, jaučiamės šiek tiek geriau nei prieš kamerą, kuri sukuria papildomos įtampos, bent jau pirmais kartais.

Sprendimas čia yra paprastas, jums, kaip ir aktoriams reikia pratintis prie kameros, nuotoliniu vaizdiniu pokalbių. Tik turėję pakankamą kiekį vaizdo pokalbių imsite jaustis normaliai, labiau pasitikėsite savimi ir būsite natūralesni. Kaip tą padaryti? Susitarkite su kiek įmanoma daugiau draugų ir vykdykite su jais vaizdo pokalbius. Galite pravesti paprastus pokalbius, o galite ir susitarti su draugais, kad jie užduotų tam tikrus klausimus, kurie yra galimi ir darbo pokalbio metu ir vėliau įvertintų jūsų atsakymus.

Atrodykite solidžiai

Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu vykdomas pokalbis, visuomet turite atrodyti solidžiai arba kaip kartais sakoma – respektabiliai. Deja, daugelis, ypač jaunesnių žmonių ignoruoja savo išvaizdą dėl to, kad ypatingai stiprūs IT, kūrybos profesionalai tai leidžia sau tokiose kompanijose kaip „Google“ ar pan. Jeigu Jūs tikrai esate genijus ir jūsų „galvą medžioja“ daugybe įmonių – tuomet galite sau tai leisti, bet jei taip nėra – geriau, atrodykite respektabiliai.

Atrodyti solidžiai nereiškia, kad jūs turite būti su tvirtai suveržtu kaklaraiščiu ar švarku. Ne, nebūtinai, bet bent jau marškiniai, tvarkinga palaidinė parodys darbdaviui tai, kad gerbiate save, gerbiate jį, jums rūpi galimybė dirbti pas jį ir tai neabejotinai duos jums papildomų taškų vertinant jūsų kandidatūrą.

Taip pat, nepriklausomai nuo to, kad greičiausiai būsite namuose – turite susitvarkyti tiek plaukus, tiek barzdą ar ūsus, kad viskas būtų tvarkinga. Visgi, taip kaip jūs atrodote – gali daug pasakyti apie jus. Ir net būdamas geru specialistu, jeigu neatrodysite tvarkingai ir nesukelsite pasitikėjimo jūsų asmeniu, galite ir nesulaukti galimybės įrodyti savo galimybių ir potencialo.

Aplinka (fonas) turi būti solidus taip pat

Deja, bet kai darbo pokalbis vyksta nuotoliniu būdu, greičiausiai tam tikro papildomo dėmesio asmeniniam gyvenimui neišvengsite ir darbdavys matys aplinką, kurioje esate. Jei gyvo pokalbio metu darbdavys gali vertinti jūsų išvaizdą, tai nuotolinių pokalbiu metu, jis gauna papildomos informacijos apie jus ir tikrai atkreips dėmesį į foną už jūsų. Taigi, pasirūpinkite tuo, kad tas fonas būtų tinkamas.

Aplinka iš kurios transliuojate yra svarbi, nes gali daug pasakyti apie jus. Pavyzdžiui, jeigu jūs transliuojate šaldytuvo fone – darbdavys gali pamanyti, kad nelabai turite iš kur daugiau transliuoti ir kaip atrodo jūsų namai, jeigu geriausia vieta darbo pokalbiui laikote virtuvę? Tuščias fonas, pavyzdžiui siena – yra geresnis variantas už šaldytuvą, tačiau taip pat gali sukelti klausimų – pavyzdžiui, negi jūsų namai tokie netvarkingi, kad slepiate juos. Jei jums už nugaros netvarka – darbdavys gali manyti, kad jei nesusitvarkote namų, tai nesusitvarkysite ir darbuose. Lygiai tas pats ir su pašaliniais garsais, vaikais ir pan. – gal politiką pamatyti su vaiku yra linksma, bet kai vyksta darbo pokalbis ir su jumis kalba potencialus darbdavys, papildomi garsai, riksmai ir pan. rodo, kad pas jus vyrauja chaosas ir jūs neturite pakankamo autoriteto net namie su tuo susitvarkyti. Apibendrinat – privalote pasirūpinti tinkamu fonu.

Planuodami foną turėkite omenyje, kad jis neturėtų būti labai tuščias, bet ir neturi būti perkrautas. Jūsų fone be sienos gali būti kokia nors lempa, viena kita knyga, galbūt gėlė. Tačiau neperkraukite, geriausias fonas tokiam pokalbiui, kažkas iš taip vadinamo „skandinaviško minimalizmo“, t.y. kai pagrindą sudaro viena spalva, bet ją pagyvina keli papildomi elementai.

Sėkmingų nuotolinių darbo pokalbių!